Poczta        Twoja opinia    Archiwum
 
•wędkarstwo
•strona główna
•klasyfikacja ryb
•miniaturki...
•indeks nazw:
łacińskich
polskich
•słowniczek...
•współpraca...
Szukaj w:
opisach ryb
słowniczku
...::::Akwarium Service::::... ranking
http://www.polishamericanexchange.com/
Gość nr
on-line 24 osoby
max on-line - 2045
w dniu 18.06.2012 r.
Przegląd miniatur

Acipenser sturio - Jesiotr zachodni
Acipenser sturio
Jesiotr zachodni
Acipenser baeri - Jesiotr syberyjski
Acipenser baeri
Jesiotr syberyjski
Acipenser naccarii - Jesiotr adriatycki
Acipenser naccarii
Jesiotr adriatycki
Acipenser nudiventris - Szyp
Acipenser nudiventris
Szyp
Acipenser ruthenus - Czeczuga, Sterlet
Acipenser ruthenus
Czeczuga, Sterlet
Acipenser stellatus - Siewruga
Acipenser stellatus
Siewruga
Acipenser güldenstädti - Jesiotr rosyjski
Acipenser güldenstädti
Jesiotr rosyjski
Acipenser persicus - Jesiotr perski
Acipenser persicus
Jesiotr perski
Huso huso - Bieługa
Huso huso
Bieługa
Anguilla anguilla - Węgorz europejski
Anguilla anguilla
Węgorz europejski
Alosa alosa - Aloza
Alosa alosa
Aloza
Alosa fallax - Parposz
Alosa fallax
Parposz
Alosa sphaerocephala - Puzanek agrachański
Alosa sphaerocephala
Puzanek agrachański
Caspialosa caspia - Puzanek kaspijski
Caspialosa caspia
Puzanek kaspijski
Caspialosa curensis - Śledź kizyłagaczewski
Caspialosa curensis
Śledź kizyłagaczewski
Caspialosa maeotica - Śledź azowski
Caspialosa maeotica
Śledź azowski
Caspialosa pontica - Śledź czarnomorski
Caspialosa pontica
Śledź czarnomorski
Caspialosa saposhnikovi - Puzanek wielkooki
Caspialosa saposhnikovi
Puzanek wielkooki
Caspialosa suworowi - Śledź Suworowa
Caspialosa suworowi
Śledź Suworowa
Clupeonella abrau - Kilka abrauska
Clupeonella abrau
Kilka abrauska
Clupeonella cultiventris - Tiulka czarnomorsko-azowska
Clupeonella cultiventris
Tiulka czarnomorsko-azowska
Clupeonella delicatula - Kilka zwyczajna
Clupeonella delicatula
Kilka zwyczajna
Salmo salar - Łosoś atlantycki
Salmo salar
Łosoś atlantycki
Oncorhynchus mykiss, Salmo gairdneri - Pstrąg tęczowy
Oncorhynchus mykiss, Salmo gairdneri
Pstrąg tęczowy
Salmo clarki - Łosoś Klarka
Salmo clarki
Łosoś Klarka
Salmo trutta trutta - Troć wędrowna
Salmo trutta trutta
Troć wędrowna
Salmo trutta fario - Pstrąg potokowy
Salmo trutta fario
Pstrąg potokowy
Salmo trutta lacustris - Troć jeziorowa
Salmo trutta lacustris
Troć jeziorowa
Salmo trutta macrostigma - Pstrąg śródziemnomorski
Salmo trutta macrostigma
Pstrąg śródziemnomorski
Salmo trutta labrax - Troć czarnomorska
Salmo trutta labrax
Troć czarnomorska
Salmo trutta caspius - Troć kaspijska
Salmo trutta caspius
Troć kaspijska
Hucho hucho - Głowacica
Hucho hucho
Głowacica
Hucho taimen - Tajmień
Hucho taimen
Tajmień
Salmothymus obtusirostris - Łosoś adriatycki
Salmothymus obtusirostris
Łosoś adriatycki
Oncorhynchus keta - Keta
Oncorhynchus keta
Keta
Oncorhynchus gorbuscha - Gorbusza
Oncorhynchus gorbuscha
Gorbusza
Salvelinus fontinalis - Pstrąg źródlany
Salvelinus fontinalis
Pstrąg źródlany
Salvelinus namaycush - Palia jeziorowa (amerykańska)
Salvelinus namaycush
Palia jeziorowa (amerykańska)
Salvelinus alpinus salvelinus - Palia alpejska
Salvelinus alpinus salvelinus
Palia alpejska
Coregonus albula-Forma - Sielawa
Coregonus albula-Forma
Sielawa
Coregonus pidschian-Forma - Sieja piżjan
Coregonus pidschian-Forma
Sieja piżjan
Coregonus lavaretus-Forma - Sieja pospolita
Coregonus lavaretus-Forma
Sieja pospolita
Coregonus nasus-Forma - Czyr
Coregonus nasus-Forma
Czyr
Coregonus oxyrhynchus-Forma - Sieja ostronosa
Coregonus oxyrhynchus-Forma
Sieja ostronosa
Coregonus peled-Forma - Peluga
Coregonus peled-Forma
Peluga
Stenodus leucichthys - Białorybica
Stenodus leucichthys
Białorybica
Stenodus leucichthys nelma - Nelma
Stenodus leucichthys nelma
Nelma
Thymallus thymallus - Lipień
Thymallus thymallus
Lipień
Osmerus eperlanus - Stynka
Osmerus eperlanus
Stynka
Esox lucius - Szczupak
Esox lucius
Szczupak
Umbra krameri - Muławka
Umbra krameri
Muławka
Umbra pygmaea - Muławka amerykańska
Umbra pygmaea
Muławka amerykańska
Rutilus rutilus - Płoć
Rutilus rutilus
Płoć
Rutilus pigus virgo - Brak polskiej nazwy
Rutilus pigus virgo
Brak polskiej nazwy
Rutilus rubilio - Płoć adriatycka
Rutilus rubilio
Płoć adriatycka
Rutilus arcasii - Brak polskiej nazwy
Rutilus arcasii
Brak polskiej nazwy
Rutilus macrolepidotus - Płoć portugalska
Rutilus macrolepidotus
Płoć portugalska
Rutilus lemmingii - Płoć pardilska
Rutilus lemmingii
Płoć pardilska
Rutilus macedonicus - Płoć macedońska
Rutilus macedonicus
Płoć macedońska
Rutilus frisii - Wyrozub
Rutilus frisii
Wyrozub
Rutilus frisii meidingeri - Brak polskiej nazwy
Rutilus frisii meidingeri
Brak polskiej nazwy
Rutilus alburnoides - Brak polskiej nazwy
Rutilus alburnoides
Brak polskiej nazwy
Pachychilon pictum - Pachychylon ozdobny
Pachychilon pictum
Pachychylon ozdobny
Phoxinellus adspersus - Strzebla dalmatyńska
Phoxinellus adspersus
Strzebla dalmatyńska
Phoxinellus stymphalicus - Strzebla grecka
Phoxinellus stymphalicus
Strzebla grecka
Phoxinellus pleurobipunctatus - Brak polskiej nazwy
Phoxinellus pleurobipunctatus
Brak polskiej nazwy
Phoxinellus hispanicus - Strzebla hiszpańska
Phoxinellus hispanicus
Strzebla hiszpańska
Phoxinellus pstrossi - Strzebla dubrownicka
Phoxinellus pstrossi
Strzebla dubrownicka
Leucaspius delineatus - Słonecznica
Leucaspius delineatus
Słonecznica
Leuciscus leuciscus - Jelec
Leuciscus leuciscus
Jelec
Leuciscus danilewskii - Jelec Danilewskiego
Leuciscus danilewskii
Jelec Danilewskiego
Leuciscus svallize - Jelec adriatycki
Leuciscus svallize
Jelec adriatycki
Leuciscus cephalus - Kleń
Leuciscus cephalus
Kleń
Leuciscus aphipsi - Kleń kaukaski
Leuciscus aphipsi
Kleń kaukaski
Leuciscus borysthenicus - Bobyrec
Leuciscus borysthenicus
Bobyrec
Leuciscus illyricus - Kleń jugosłowiański
Leuciscus illyricus
Kleń jugosłowiański
Leuciscus microlepis - Brak polskiej nazwy
Leuciscus microlepis
Brak polskiej nazwy
Leuciscus polylepis - Brak polskiej nazwy
Leuciscus polylepis
Brak polskiej nazwy
Leuciscus souffia - Brak polskiej nazwy
Leuciscus souffia
Brak polskiej nazwy
Leuciscus souffia agassizi - Brak polskiej nazwy
Leuciscus souffia agassizi
Brak polskiej nazwy
Leuciscus turskyi - Jelec Turskiego
Leuciscus turskyi
Jelec Turskiego
Leuciscus ukliva - Brak polskiej nazwy
Leuciscus ukliva
Brak polskiej nazwy
Leuciscus idus - Jaź
Leuciscus idus
Jaź
Phoxinus percnurus - Strzebla przekopowa
Phoxinus percnurus
Strzebla przekopowa
Phoxinus phoxinus - Strzebla potokowa
Phoxinus phoxinus
Strzebla potokowa
Phoxinus czekanowskii posnaniensis - Strzebla Czekanowskiego
Phoxinus czekanowskii posnaniensis
Strzebla Czekanowskiego
Scardinius erythrophthalmus - Wzdręga
Scardinius erythrophthalmus
Wzdręga
Scardinius racovitazai - Brak polskiej nazwy
Scardinius racovitazai
Brak polskiej nazwy
Scardinius graecus - Wzdręga grecka
Scardinius graecus
Wzdręga grecka
Aspius aspius - Boleń
Aspius aspius
Boleń
Tinca tinca - Lin
Tinca tinca
Lin
Chondrostoma soetta - Świnka włoska
Chondrostoma soetta
Świnka włoska
Chondrostoma nasus - Świnka
Chondrostoma nasus
Świnka
Chondrostoma colchicum - Świnka kolchidzka
Chondrostoma colchicum
Świnka kolchidzka
Chondrostoma polylepis - Świnka iberyjska
Chondrostoma polylepis
Świnka iberyjska
Chondrostoma oxyrhynchum - Świnka czarnobrzucha
Chondrostoma oxyrhynchum
Świnka czarnobrzucha
Chondrostoma genei - Świnka genuańska
Chondrostoma genei
Świnka genuańska
Chondrostoma taxostoma - Świnka podkowoustna
Chondrostoma taxostoma
Świnka podkowoustna
Chondrostoma kneri - Świnka dalmatyńska
Chondrostoma kneri
Świnka dalmatyńska
Chondrostoma phoxinus - Brak polskiej nazwy
Chondrostoma phoxinus
Brak polskiej nazwy
Gobio gobio - Kiełb, Kiełb krótkowąsy
Gobio gobio
Kiełb, Kiełb krótkowąsy
Gobio kessleri - Kiełb Kesslera
Gobio kessleri
Kiełb Kesslera
Gobio uranoscopus - Kiełb długowąsy
Gobio uranoscopus
Kiełb długowąsy
Gobio albipinnatus - Kiełb białopłetwy
Gobio albipinnatus
Kiełb białopłetwy
Gobio ciscaucasicus - Kiełb kaukaski
Gobio ciscaucasicus
Kiełb kaukaski
Aulopyge hügeli - Brzanokiełb
Aulopyge hügeli
Brzanokiełb
Barbus barbus - Brzana
Barbus barbus
Brzana
Barbus plebejus - Brzana południowa
Barbus plebejus
Brzana południowa
Barbus meridionalis - Brzanka
Barbus meridionalis
Brzanka
Barbus peloponnesius - Brzana peloponeska
Barbus peloponnesius
Brzana peloponeska
Barbus capito - Brak polskiej nazwy
Barbus capito
Brak polskiej nazwy
Barbus albanicus - Brzana albańska
Barbus albanicus
Brzana albańska
Barbus brachycephalus - Brzana aralska
Barbus brachycephalus
Brzana aralska
Barbus comiza - Brzana iberyjska
Barbus comiza
Brzana iberyjska
Chalcalburnus chalcoides - Szemaja
Chalcalburnus chalcoides
Szemaja
Chalcalburnus chalcoides mento - Szemaja bawarska
Chalcalburnus chalcoides mento
Szemaja bawarska
Alburnus alburnus - Ukleja
Alburnus alburnus
Ukleja
Anaecypris hispanica, Pseudophoxinus hispanicus - Brak polskiej nazwy
Anaecypris hispanica, Pseudophoxinus hispanicus
Brak polskiej nazwy
Alburnus albidus - Ukleja biała
Alburnus albidus
Ukleja biała
Alburnus charusini - Ukleja kaukaska
Alburnus charusini
Ukleja kaukaska
Alburnoides bipunctatus - Piekielnica
Alburnoides bipunctatus
Piekielnica
Pseudorasbora parva - Czebaczek amurski
Pseudorasbora parva
Czebaczek amurski
Blicca bjoerkna - Krąp
Blicca bjoerkna
Krąp
Abramis brama - Leszcz
Abramis brama
Leszcz
Abramis sapa - Klepiec, Sapa
Abramis sapa
Klepiec, Sapa
Abramis ballerus - Rozpiór, Siniec
Abramis ballerus
Rozpiór, Siniec
Vimba vimba - Certa
Vimba vimba
Certa
Pelecus cultratus - Ciosa
Pelecus cultratus
Ciosa
Rhodeus sericeus amarus - Różanka
Rhodeus sericeus amarus
Różanka
Carassius carassius - Karaś
Carassius carassius
Karaś
Carassius auratus gibelio - Karaś srebrzysty
Carassius auratus gibelio
Karaś srebrzysty
Cyprinus carpio - Karp
Cyprinus carpio
Karp
Ctenopharyngodon idella - Amur biały
Ctenopharyngodon idella
Amur biały
Hypophthalmichthys molitrix - Tołpyga biała
Hypophthalmichthys molitrix
Tołpyga biała
Hypophthalmichthys nobilis - Tołpyga pstra
Hypophthalmichthys nobilis
Tołpyga pstra
Mylopharyngodon piceus - Amur czarny
Mylopharyngodon piceus
Amur czarny
Noemacheilus barbatulus - Śliz, Śliz pospolity
Noemacheilus barbatulus
Śliz, Śliz pospolity
Noemacheilus angorae - Brak polskiej nazwy
Noemacheilus angorae
Brak polskiej nazwy
Noemacheilus merga - Brak polskiej nazwy
Noemacheilus merga
Brak polskiej nazwy
Misgurnus fossilis - Piskorz
Misgurnus fossilis
Piskorz
Cobitis taenia - Koza
Cobitis taenia
Koza
Cobitis trichonica - Brak polskiej nazwy
Cobitis trichonica
Brak polskiej nazwy
Cobitis elongata - Koza największa
Cobitis elongata
Koza największa
Cobitis aurata - Koza złotawa
Cobitis aurata
Koza złotawa
Cobitis caspia - Koza kaspijska
Cobitis caspia
Koza kaspijska
Cobitis caucasica - Koza kaukaska
Cobitis caucasica
Koza kaukaska
Cobitis conspersa - Koza wenecka
Cobitis conspersa
Koza wenecka
Cobitis larvata - Koza włoska
Cobitis larvata
Koza włoska
Cobitis romanica - Koza rumuńska
Cobitis romanica
Koza rumuńska
Silurus glanis - Sum, Sum europejski
Silurus glanis
Sum, Sum europejski
Silurus aristotelis - Sum Arystotelesa
Silurus aristotelis
Sum Arystotelesa
Ictalurus nebulosus - Sumik amerykański, Sumik karłowaty
Ictalurus nebulosus
Sumik amerykański, Sumik karłowaty
Lota lota - Miętus
Lota lota
Miętus
Aphanius fasciatus - Karpieńczyk pręgowany
Aphanius fasciatus
Karpieńczyk pręgowany
Aphanius iberus - Karpieńczyk hiszpański
Aphanius iberus
Karpieńczyk hiszpański
Valencia hispanica - Walencja hiszpańska
Valencia hispanica
Walencja hiszpańska
Gambusia affinis - Gambuzja pospolita
Gambusia affinis
Gambuzja pospolita
Atherina hepsetus - Smugobok
Atherina hepsetus
Smugobok
Atherina mochon - Ateryna zwyczajna
Atherina mochon
Ateryna zwyczajna
Atherina boyeri - Ateryna Boyera
Atherina boyeri
Ateryna Boyera
Pungitius pungitus - Cierniczek
Pungitius pungitus
Cierniczek
Gasterosteus aculeatus - Ciernik
Gasterosteus aculeatus
Ciernik
Pungitius platygaster - Cierniczek południowy
Pungitius platygaster
Cierniczek południowy
Pungitius platygaster aralensis - Cierniczek aralski
Pungitius platygaster aralensis
Cierniczek aralski
Pungitius platygaster hellenicus - Cierniczek grecki
Pungitius platygaster hellenicus
Cierniczek grecki
Syngnathus nigrolineatus - Iglicznia czarnomorska
Syngnathus nigrolineatus
Iglicznia czarnomorska
Mugil cephalus - Cefal pospolty, Łoban
Mugil cephalus
Cefal pospolty, Łoban
Liza ramada, Mugil capito - Cefal cienkowargi
Liza ramada, Mugil capito
Cefal cienkowargi
Mugil auratus - Cefal złotogłowy
Mugil auratus
Cefal złotogłowy
Mugil labeo, Odeachilus labeo - Cefal wargacz
Mugil labeo, Odeachilus labeo
Cefal wargacz
Mugil labrosus - Cefal morski
Mugil labrosus
Cefal morski
Liza saliens, Mugil saliens - Ostronosik
Liza saliens, Mugil saliens
Ostronosik
Dicentrarchus labrax - Labraks
Dicentrarchus labrax
Labraks
Dicentrarchus punctatus - Strzępiel cętkowany
Dicentrarchus punctatus
Strzępiel cętkowany
Perca fluviatilis - Okoń
Perca fluviatilis
Okoń
Stizostedion lucioperca - Sandacz
Stizostedion lucioperca
Sandacz
Stizostedion marina - Sandacz morski
Stizostedion marina
Sandacz morski
Stizostedion volgensis - Bersz, Sekret
Stizostedion volgensis
Bersz, Sekret
Gymnocephalus acerina - Sirotka
Gymnocephalus acerina
Sirotka
Gymnocephalus cernua - Jazgarz
Gymnocephalus cernua
Jazgarz
Gymnocephalus baloni - Brak polskiej nazwy
Gymnocephalus baloni
Brak polskiej nazwy
Gymnocephalus schraetzer - Szrecer
Gymnocephalus schraetzer
Szrecer
Zingel asper - Czop francuski
Zingel asper
Czop francuski
Zingel streber - Czop żółty
Zingel streber
Czop żółty
Zingel zingel - Czop czarny
Zingel zingel
Czop czarny
Percarina demidoffi - Limanka
Percarina demidoffi
Limanka
Romanichthys valsanicola - Brak polskiej nazwy
Romanichthys valsanicola
Brak polskiej nazwy
Micropterus salomoides - Bass wielkogębowy
Micropterus salomoides
Bass wielkogębowy
Micropterus dolomieui - Bass małogębowy
Micropterus dolomieui
Bass małogębowy
Lepomis gibbosus - Bass słoneczny, Słonecznica pstra
Lepomis gibbosus
Bass słoneczny, Słonecznica pstra
Lepomis cyanellus - Bass zielony
Lepomis cyanellus
Bass zielony
Lepomis auritus - Bass różowy
Lepomis auritus
Bass różowy
Cichlasoma facetum - Pielęgnica chanchito
Cichlasoma facetum
Pielęgnica chanchito
Solaria fluviatilis - Brak polskiej nazwy
Solaria fluviatilis
Brak polskiej nazwy
Gobius niger - Babka czarna
Gobius niger
Babka czarna
Benthophiloides brauneri - Babka Braunera, Babka paskowana
Benthophiloides brauneri
Babka Braunera, Babka paskowana
Benthophilus granulosus - Babka szorstka
Benthophilus granulosus
Babka szorstka
Benthophilus macrocephalus - Babka wielkogłowa
Benthophilus macrocephalus
Babka wielkogłowa
Benthophilus stellatus - Babka gwiaździsta
Benthophilus stellatus
Babka gwiaździsta
Caspiosoma caspium - Kaspiosoma, Babka naga
Caspiosoma caspium
Kaspiosoma, Babka naga
Chromogobius quadrivittatus - Babka pręgowana
Chromogobius quadrivittatus
Babka pręgowana
Knipowitschia longecaudata - Babka długoogonowa
Knipowitschia longecaudata
Babka długoogonowa
Knipowitschia caucasica - Babka kaukaska
Knipowitschia caucasica
Babka kaukaska
Mesogobius batrachocephalus - Babka żabia
Mesogobius batrachocephalus
Babka żabia
Neogobius fluviatilis - Babka rzeczna
Neogobius fluviatilis
Babka rzeczna
Neogobius cephalarges, Platyrostris cephalarges - Babka kamienna
Neogobius cephalarges, Platyrostris cephalarges
Babka kamienna
Neogobius gymnotrachelus - Babka łysa
Neogobius gymnotrachelus
Babka łysa
Neogobius kessleri - Babka Kesslera, Babka potokowa
Neogobius kessleri
Babka Kesslera, Babka potokowa
Neogobius melanostomus - Babka czarnopyska, Babka bycza
Neogobius melanostomus
Babka czarnopyska, Babka bycza
Neogobius syrman - Babka Syrmana, Babka odeska
Neogobius syrman
Babka Syrmana, Babka odeska
Padogobius nigricans - Babka włoska
Padogobius nigricans
Babka włoska
Padogobius panizzai - Babka padeńska
Padogobius panizzai
Babka padeńska
Pomatoschistus canestrini - Babka kanestrini
Pomatoschistus canestrini
Babka kanestrini
Pomatoschistus microps - Babka piaskowa
Pomatoschistus microps
Babka piaskowa
Proterorhinus marmoratus - Babka marmurkowata
Proterorhinus marmoratus
Babka marmurkowata
Zosterisessor ophiocephalus - Babka tasiemcowa
Zosterisessor ophiocephalus
Babka tasiemcowa
Hyrcanogobius bergi - Babka Berga
Hyrcanogobius bergi
Babka Berga
Cottus gobio - Głowacz białopłetwy
Cottus gobio
Głowacz białopłetwy
Cottus poecilopus - Głowacz pręgopłetwy
Cottus poecilopus
Głowacz pręgopłetwy
Cottus petiti - Glowacz Petitiego
Cottus petiti
Glowacz Petitiego
Cottus ferruginosus - Brak polskiej nazwy
Cottus ferruginosus
Brak polskiej nazwy
Myoxocephalus quadricornis - Kur rogacz
Myoxocephalus quadricornis
Kur rogacz
Platichthys flesus - Stornia, flądra
Platichthys flesus
Stornia, flądra
Liopsetta glacialis - Lodzica
Liopsetta glacialis
Lodzica
Hexanchus griseus - Sześcioszpar
Hexanchus griseus
Sześcioszpar
Heptranchia perlo - Siedmioszpar spiczastoglowy
Heptranchia perlo
Siedmioszpar spiczastoglowy
Odontaspis taurus - Tawrosz
Odontaspis taurus
Tawrosz
Isurus oxyrinchus - Ostronos
Isurus oxyrinchus
Ostronos
Lamna nasus - Żarłacz śledziowy, lamna
Lamna nasus
Żarłacz śledziowy, lamna
Carcharodon carcharias - Żarłacz biały, rekin ludojad
Carcharodon carcharias
Żarłacz biały, rekin ludojad
Cetorhinus maximus - Długoszpar, rekin olbrzymi
Cetorhinus maximus
Długoszpar, rekin olbrzymi
Alopias vulpinus - Kosogon
Alopias vulpinus
Kosogon
Scyliorhinus canicula - Rekinek, rekinek psi
Scyliorhinus canicula
Rekinek, rekinek psi
Scyliorhinus stellaris - Rekinek plamisty, rekinek pantera
Scyliorhinus stellaris
Rekinek plamisty, rekinek pantera
Galeus melastomus - Piłogon
Galeus melastomus
Piłogon
Mustelus mustelus - Mustel siwy, siwosz
Mustelus mustelus
Mustel siwy, siwosz
Prionace glauca - Żarłacz błękitny
Prionace glauca
Żarłacz błękitny
Galeorhinus galeus - Żarłacz szary, rekin szary
Galeorhinus galeus
Żarłacz szary, rekin szary
Sphyrna zygaena - Rekin młot, młot
Sphyrna zygaena
Rekin młot, młot
Somniosus microcephalus - Rekin polarny
Somniosus microcephalus
Rekin polarny
Sqalus acanthias - Koleń
Sqalus acanthias
Koleń
Etmopterus spinax - Kolczak, kolczak czarny
Etmopterus spinax
Kolczak, kolczak czarny
Oxynotus centrina - Brązosz
Oxynotus centrina
Brązosz
Squatina squatina - Anioł morski, ryna, skwat
Squatina squatina
Anioł morski, ryna, skwat
Pristis pristis - Piła, ryba piła
Pristis pristis
Piła, ryba piła
Rhinobatos rhinobatos - Rocha
Rhinobatos rhinobatos
Rocha
Torpedo marmorata - Drętwa pstra
Torpedo marmorata
Drętwa pstra
Torpedo torpedo - Drętwa pawik
Torpedo torpedo
Drętwa pawik
Raja miraletus - Raja motyl
Raja miraletus
Raja motyl
Raja asterias - Raja gwiaździsta
Raja asterias
Raja gwiaździsta
Raja brachyura - Raja białoplama
Raja brachyura
Raja białoplama
Raja clavata - Raja nabijana, raja ciernista
Raja clavata
Raja nabijana, raja ciernista
Raja microocellata - Raja drobnooka
Raja microocellata
Raja drobnooka
Raja montagui - Raja nakrapiana
Raja montagui
Raja nakrapiana
Raja radiata - Raja promienista
Raja radiata
Raja promienista
Raja batis - Raja gładka
Raja batis
Raja gładka
Raja oxyrinchus - Raja ostronosa
Raja oxyrinchus
Raja ostronosa
Raja fullonica - Raja kosmata
Raja fullonica
Raja kosmata
Raja circularis - Raja piaskowa
Raja circularis
Raja piaskowa
Raja naevus - Raja dwuplama
Raja naevus
Raja dwuplama
Raja fyllae - Raja listnik
Raja fyllae
Raja listnik
Raja alba - Raja siwa
Raja alba
Raja siwa
Raja lintea - Raja głębinowa
Raja lintea
Raja głębinowa
Raja undulata - Raja bruzdowana
Raja undulata
Raja bruzdowana
Dasyatis pastinaca - Ogończa pastynak
Dasyatis pastinaca
Ogończa pastynak
Myliobatis aquila - Orleń, skrzydlak pospolity
Myliobatis aquila
Orleń, skrzydlak pospolity
Mobula mobular - Mobula
Mobula mobular
Mobula
Chimaera monstrosa - Chimera, przeraza
Chimaera monstrosa
Chimera, przeraza
Sprattus sprattus - Szprot
Sprattus sprattus
Szprot
Clupea harengus - Sledź
Clupea harengus
Sledź
Alosa fallax nilotica - Parposz śródziemnomorski
Alosa fallax nilotica
Parposz śródziemnomorski
Sardinella aurita - Sardynela atlantycka
Sardinella aurita
Sardynela atlantycka
Sardina pilchardus - Sardynka europejska
Sardina pilchardus
Sardynka europejska
Engraulis encrasicholus - Sardela europejska, chamsa
Engraulis encrasicholus
Sardela europejska, chamsa
Mallotus villosus - Gromadnik
Mallotus villosus
Gromadnik
Argentina sphyraena - Argentyna smukła
Argentina sphyraena
Argentyna smukła
Maurolicus muelleri - Mauryk
Maurolicus muelleri
Mauryk
Argyropelecus hemigymnus - Topornik wyłupiasty
Argyropelecus hemigymnus
Topornik wyłupiasty
Argyropelecus olfersi - Topornik krępy
Argyropelecus olfersi
Topornik krępy
Hygophum benoiti - Brak polskiej nazwy
Hygophum benoiti
Brak polskiej nazwy
Lanipanyctus crocodiius - Brak polskiej nazwy
Lanipanyctus crocodiius
Brak polskiej nazwy
Muraena helena - Murena śródziemnomorska
Muraena helena
Murena śródziemnomorska
Gymnothorax unicolor - Brak polskiej nazwy
Gymnothorax unicolor
Brak polskiej nazwy
Anarchias eurylirus - Brak polskiej nazwy
Anarchias eurylirus
Brak polskiej nazwy
Conger conger - Konger
Conger conger
Konger
Belone belone - Belona pospolita, belona
Belone belone
Belona pospolita, belona
Scomber japonicus - Makrela kolias
Scomber japonicus
Makrela kolias
Scomberesox saurus - Makrelosz
Scomberesox saurus
Makrelosz
Cheilopogon heterurus - Brak polskiej nazwy
Cheilopogon heterurus
Brak polskiej nazwy
Parexocoetus mento - Brak polskiej nazwy
Parexocoetus mento
Brak polskiej nazwy
Atherina presbyter - Ateryna
Atherina presbyter
Ateryna
Brosme brosme - Brosma
Brosme brosme
Brosma
Ciliata mustela - Onos, mostelka
Ciliata mustela
Onos, mostelka
Gaidropsarus mediterraneus - Motela śródziemnomorska
Gaidropsarus mediterraneus
Motela śródziemnomorska
Raniceps raninus - Żabogłów
Raniceps raninus
Żabogłów
Urophycis blennioides - Widlak biały
Urophycis blennioides
Widlak biały
Merlangius merlangus - Witlinek
Merlangius merlangus
Witlinek
Micromesistius poutassou - Błękitek
Micromesistius poutassou
Błękitek
Trisopterus luscus - Bielmik
Trisopterus luscus
Bielmik
Pollachius pollachius - Rdzawiec
Pollachius pollachius
Rdzawiec
Pollachius virens - Czarniak
Pollachius virens
Czarniak
Gadus morhua - Dorsz, wątłusz
Gadus morhua
Dorsz, wątłusz
Gadus ogac - Ogak
Gadus ogac
Ogak
Gadiculus argenteus - Ślepior
Gadiculus argenteus
Ślepior
Boreogadus saida - Dorszyk polarny, sajka
Boreogadus saida
Dorszyk polarny, sajka
Eleginus navaga - Nawaga europejska
Eleginus navaga
Nawaga europejska
Melunogrammus aeglefinus - Plamiak, tupacz
Melunogrammus aeglefinus
Plamiak, tupacz
Trisopterus esmarki - Okowiel
Trisopterus esmarki
Okowiel
Molva molva - Molwa
Molva molva
Molwa
Molva dipterygia - Molwa niebieska
Molva dipterygia
Molwa niebieska
Molwa dipterygia elongata - Molwa smukła
Molwa dipterygia elongata
Molwa smukła
Meriuccius meriuccius - Morszczuk zwyczajny, morszczuk europejski
Meriuccius meriuccius
Morszczuk zwyczajny, morszczuk europejski
Ophidion barbatum - Wyślizg brodaty
Ophidion barbatum
Wyślizg brodaty
Carapus acus - Karap europejski, fierasfer
Carapus acus
Karap europejski, fierasfer
Coryphaenoides rupestris - Buławik czarny
Coryphaenoides rupestris
Buławik czarny
Spinachia spinachia - Pocierniec
Spinachia spinachia
Pocierniec
Hippocampus ramulosus - Plawikonik sargassowy
Hippocampus ramulosus
Plawikonik sargassowy
Syngnathus taenionotus - Brak polskiej nazwy
Syngnathus taenionotus
Brak polskiej nazwy
Syngnathus acus - Iglik
Syngnathus acus
Iglik
Syngnathus abaster - Brak polskiej nazwy
Syngnathus abaster
Brak polskiej nazwy
Entelurus aequoreus - Wężyna
Entelurus aequoreus
Wężyna
Nerophis ophidion - Wężynka
Nerophis ophidion
Wężynka
Macrorhamphosus scolopax - Bekaśnik
Macrorhamphosus scolopax
Bekaśnik
Zeus faber - Piotrosz
Zeus faber
Piotrosz
Capros aper - Kaprosz
Capros aper
Kaprosz
Beryx decadactylus - Beryks krępy
Beryx decadactylus
Beryks krępy
Lampris guttatus - Strojnik
Lampris guttatus
Strojnik
Trachipterus arcticus - Wstęgor polarny
Trachipterus arcticus
Wstęgor polarny
Sphyraena sphyraena - Barrakuda europejska
Sphyraena sphyraena
Barrakuda europejska
Chelon labrosus - Chelon grubowargi
Chelon labrosus
Chelon grubowargi
Apogon imberbis - Apogon
Apogon imberbis
Apogon
Mullus surmuletus - Barwena
Mullus surmuletus
Barwena
Anthias anthias - Antias
Anthias anthias
Antias
Polyprion americanus - Wrakoń
Polyprion americanus
Wrakoń
Epinephelus guaza - Granik wielki
Epinephelus guaza
Granik wielki
Dicentrarchus punctatus - Labraks cętkowany
Dicentrarchus punctatus
Labraks cętkowany
Serranus cabrilla - Kabryl
Serranus cabrilla
Kabryl
Serranus scriba - Strzępiel pisarz
Serranus scriba
Strzępiel pisarz
Serranus hepatus - Piłczyk
Serranus hepatus
Piłczyk
Puntazzo puntazzo - Dubiel
Puntazzo puntazzo
Dubiel
Sparus pagrus - Pagrus, pagrus różowy
Sparus pagrus
Pagrus, pagrus różowy
Sparus aurata - Dorada
Sparus aurata
Dorada
Diplodus vulgaris - Amarel
Diplodus vulgaris
Amarel
Oblada melanura - Oblada
Oblada melanura
Oblada
Lithognathus mormyrus - Morlesz pręgowany
Lithognathus mormyrus
Morlesz pręgowany
Sarpa salpa - Salpa
Sarpa salpa
Salpa
Pagellus bogaraveo - Morlesz bogar
Pagellus bogaraveo
Morlesz bogar
Dentex dentex - Kielec właściwy
Dentex dentex
Kielec właściwy
Spondyliosoma cantharus - Kantar
Spondyliosoma cantharus
Kantar
Spicara flexuosa - Brak polskiej nazwy
Spicara flexuosa
Brak polskiej nazwy
Spicara maena - Brak polskiej nazwy
Spicara maena
Brak polskiej nazwy
Spicara smaris - Brak polskiej nazwy
Spicara smaris
Brak polskiej nazwy
Argyrosomus regius - Kulbin
Argyrosomus regius
Kulbin
Sciaena umbra - Kulbak czarny
Sciaena umbra
Kulbak czarny
Umbrina canariensis - Drum kanaryjski
Umbrina canariensis
Drum kanaryjski
Umbrina ronchus - Drum marokański
Umbrina ronchus
Drum marokański
Umbrina cirrosa - Drum iberyjski
Umbrina cirrosa
Drum iberyjski
Pomatomus saltator - Tasergal
Pomatomus saltator
Tasergal
Truchurus trachurus - Ostrobok pospolity
Truchurus trachurus
Ostrobok pospolity
Seriola dumerili - Seriola olbrzymia
Seriola dumerili
Seriola olbrzymia
Naucrates ductor - Ryba pilot, pilot
Naucrates ductor
Ryba pilot, pilot
Trachynotus ovatus, Trachinotus blochi - Sierpik Blocha
Trachynotus ovatus, Trachinotus blochi
Sierpik Blocha
Coryphaena hippurus - Koryfena
Coryphaena hippurus
Koryfena
Brama brama - Brama
Brama brama
Brama
Cepola macrophthalma - Wstęgówka
Cepola macrophthalma
Wstęgówka
Chromis chromis - Chromis kasztanowy
Chromis chromis
Chromis kasztanowy
Labrus bergylta - Wargacz kniazik
Labrus bergylta
Wargacz kniazik
Labrus bimaculatus - Wargacz tęczak
Labrus bimaculatus
Wargacz tęczak
Labrus viridis - Wargacz zielony
Labrus viridis
Wargacz zielony
Labrus merula - Wargacz merula
Labrus merula
Wargacz merula
Symphodus (Crenilabrus) ocellatus - Wargacz pawiooki
Symphodus (Crenilabrus) ocellatus
Wargacz pawiooki
Symphodus mediterraneus - Wargacz śródziemnomorski
Symphodus mediterraneus
Wargacz śródziemnomorski
Symphodus melops - Wargacz melops
Symphodus melops
Wargacz melops
Symphodus tinca - Wargacz tynka
Symphodus tinca
Wargacz tynka
Symphodus roissali - Skrzelówka
Symphodus roissali
Skrzelówka
Symphodus cinereus - Wargacz szary
Symphodus cinereus
Wargacz szary
Symphodus rostratus - Wargacz ostronosy
Symphodus rostratus
Wargacz ostronosy
Centrolabrus exoletus - Jaskroń
Centrolabrus exoletus
Jaskroń
Ctenolabrus rupestris - Wargacz skalik, skalik
Ctenolabrus rupestris
Wargacz skalik, skalik
Coris jutis - Koris doncela
Coris jutis
Koris doncela
Thalassoma pavo - Talasoma pawia
Thalassoma pavo
Talasoma pawia
Xyrichthys novacula - Brak polskiej nazwy
Xyrichthys novacula
Brak polskiej nazwy
Sparisoma cretense - Sparysoma kreteńska
Sparisoma cretense
Sparysoma kreteńska
Trachinus draco - Ostrosz drakon
Trachinus draco
Ostrosz drakon
Trachinus radialus - Trachina
Trachinus radialus
Trachina
Trachinus vipcra - Ostrosz wipera
Trachinus vipcra
Ostrosz wipera
Uranoscopus scaber - Skabera
Uranoscopus scaber
Skabera
Scomber scombrus - Makrela atlantycka
Scomber scombrus
Makrela atlantycka
Sarda sarda - Pelamida
Sarda sarda
Pelamida
Thunnus thynnus - Tuńczyk błękitnopłetwy, tuńczyk
Thunnus thynnus
Tuńczyk błękitnopłetwy, tuńczyk
Thunnus alalunga - Tuńczyk biały
Thunnus alalunga
Tuńczyk biały
Euthynnus pelamis - Tunek pasiasty
Euthynnus pelamis
Tunek pasiasty
Auxis rochei - Tazar marun
Auxis rochei
Tazar marun
Tetrapterus belone - Marlin śródziemnomorski
Tetrapterus belone
Marlin śródziemnomorski
Xiphias gladius - Włócznik
Xiphias gladius
Włócznik
Luvarus imperialis - Diana
Luvarus imperialis
Diana
Lepidopus caudatus - Pałasz ogoniasty
Lepidopus caudatus
Pałasz ogoniasty
Centrolophus niger - Pompil
Centrolophus niger
Pompil
Callionymus lyra - Lira
Callionymus lyra
Lira

 
 
Autorem serwisu (i jedynym redaktorem) jest Tomasz Chmielewski